Herní design

Vracím se o 3 dekády zpátky. Jsem doma, je noc a rodiče jsou na plese. Ve videu na tajno chrastí VHSka s pirátským simultánním překladem Mad Maxe dvojky a já jsem v oktanovém nebi. Nenapadlo by mě, že si jednou stejnou věc vychutnám ve 2K rozlišení s možností ovládat vše na scéně, a že pomocí WSAD tlačítek dupnu na pedály a podusím ten agresivní zvuk motoru.

Je až k nevíře, kam se hry posunuly, a jak neuvěřitelně uvěřitelně dnes dokážou zobrazovat příběhy. Moc mě těší, že jsem toho byl dlouhá léta součástí a pomáhal hry vyvýjet, designovat a vizuálně propagovat.

Videoherní historie

Většina práce probíhala pod hlavičkou Cenegy a 1C Company + externí spolupráce např. se studiem Bohemia Interactive.

Herní projekty

Pomáhal jsem spoluvytvářet a vizuálně propagovat přes 100 herních titulů. Obalovým designem začínaje a veletrhy konče.

Deskové hry

Následovala i krátká zastávka na deskoherní scéně a spolupráce na titulech pro místní i evropský trh.

Deskové hry

Vizuální materiály pro vydavatele, distributory a studia Blackfire, Hraj.cz a GameRock.

Hraj.cz


Distributor společenských her ADC Blackfire Entertainment s unikátním výběrem rodinných, strategických, dobrodružných a naučných her, které zaujmou každého bez ohledu na věk i zájmy. Nahlédněte do propagačního katalogu a vydejte se na impozantní výpravu proti dávnému zlu.

GameRock


Grafické studio, které se zabývá především lokalizací deskových, stolních a karetních her do češtiny (a dalších jazyků), a v poslední době vydává i svoje vlastní herní tituly. Vrátit se po letech do herní branže, byť ne videoherní, byl i tak příjemný flashback.

Blackfire


ADC Blackfire Entertainment je jeden z největších českých herních vydavatelů. Tradiční distributor sběratelských karetních her v posledních letech lokalizuje společenské hry z celého světa. Jako partner Asmodée Éditions vydává česky hry od Fantasy Flight Games, Days of Wonder, Libellud, Space Cowboys. Spolupracuje ale i s dalšími vydavateli jako Blue Orange Games, CMON, Schmidt Spiele.

Další ukázka je vlastně zábavnou expedicí do dětského světa v podobě katalogu her pro nejmenší.

Videoherní historie

Ukázky prací videoherních PC titulů pro společnosti a studia Cenega Publishing, 1C Publishing a Bohemia Interactive.

Adresa

Kdesi na Plutu
Oficiální označení (134340)